Blog

Günlük Hayatta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

                         İŞİNİZE YARAYACAK  PRATİK BİLGİLER

  1. Çocuğunuzun beslenmesine koyduğunuz elma dilimlerini gazoz ya da limon suyuyla ıslatarak kahverengileşmesini önleyebilirsiniz. Böylelikle elma tazeliğini uzun süre korur.

2.   Gideceğiniz yere götüreceğiniz yumurtaları bir şişeye kırın, böylelikle daha kolay götürebilirsiniz. Bir adet 500 ml. şişe, on adet yumurta alabilir.

  1. Yumurta kabuğunu bitki saksısı olarak kullanma!

Kabukları sterilize edip dikiş iğnesi ile diplerde küçük delikler açın. Daha sonra, kabukların içini toprakla doldurun ve istediğiniz tohumdan iki tane koyun. Tohumlar filizlendiğinde, kabukları doğrudan saksıya ekebilirsiniz. Ayrıca yumurta kabuğunda kalsiyum bulunduğu için bitkinin beslenmesine katkı sağlayacaktır.

  1. Krepinizi daha kolay şekil vermek için boş bir ketçap kutusuna koyun ve tavanıza istediğiniz şekilleri vererek mükemmel hale getirin.

5.Ahşap doğrama tahtanızı hoş olmayan bir koku oluşturuyorsa bir parça limon ve tuz ile ovun. Böylece daha iyi dezenfekte etmiş olursunuz.

6.Paslanan bıçaklarınızı limonlu suya koyun böylece bıçaklarınız temizlenmiş olur.

Karpuz ile meyve suyu yapımı

Karpuzu baş tarafını kesip içini  kaşık yardımıyla oyup blendırımıza koyup çırpıyoruz. Bir sürahinin içerisine çektiğimiz karpuz suyunu boşaltıyoruz. Ardından iki adet sodamızı ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Dilerseniz farklı aromalar için blendır yardımıyla farklı meyvelerde içerisine katabilirsiniz.

Şimdi hazırladığımız soda ve karpuz suyu karışımını içini oyduğumuz karpuzun içerisine döküyoruz. İsterseniz dolaba koyabilirsiniz veya buz ilave edebilirsiniz. AFİYET OLSUN…

Bir cevap yazın